Nahrávám...
Profesionální řešení archové montáže

MANUÁL

Obsah manuálu


KolážFunkce Koláž skládá na jeden arch stránky původního dokumentu tak, jak jdou po sobě.

PŘÍKLADY POUŽITÍ:

Typické příklady jsou vizitky či letáky, obecně pak jakékoli tiskoviny, které se tisknou na stejný materiál či ve stejném nákladu, takže se vyplatí dát je k sobě na arch. Pokud například máte vytisknout 4 letáky A5 po 100 ks a tisknete z archu A3, je výhodné vyřadit jednotlivé letáky k sobě na arch a pak tisknout 100 stejných archů.

SCHÉMATICKÉ ZNÁZORNĚNÍ FUNKCE KOLÁŽ (N-UP):

Pokud je potřeba vyřadit několik různých stránek na arch tak, aby se arch zaplnil (např. rozkopírovat 3 různé vizitky), lze rychle a účelně použít volbu Vyplnit arch.

Pokud je volba Vyplnit arch zaškrtnuta, stránky dokumentu jsou kopírovány znovu a znovu na arch, dokud na je něm dostatek místa pro zkopírování všech stránek původního dokumentu. V případě, že již není dost místa pro zkopírování všech stránek a na archu stále zbývá volné místo, zůstane toto prázdné.

Pokud dokument obsahuje pouze jednu stránku, výsledek je stejný jako při použití funkce OPAKOVÁNÍ.

Pokud dokument obsahuje více nebo stejně stránek jako se jich vejde na arch, je tato volba ignorována.Volba Snášet určuje, pořadí, v jakém budou stránky původního dokumentu kopírovány. Pokud je volba zatržena, zkopírují se všechny stránky původního dokumentu, pak (pokud je na archu dostatek místa) znovu a znovu, dokud se arch nezaplní.

Základní nastavení (bez zatržené volby Snášet) znamená, že se nejdříve zkopíruje první stránka dokumentu v odpovídajícím počtu kopií, pak druhá stránka a tak dále až po poslední stranu.

PŘÍKLADY POUŽITÍ:

Nejčastěji se volba Snášet používá pro rychlé a pohodlné vyřazení několika různých druhů vizitek na arch.

PŘÍKLADY POUŽITÍ:

Nejčastěji se volba Snášet používá pro rychlé a pohodlné vyřazení několika různých druhů vizitek na arch

SCHÉMATICKÉ ZNÁZORNĚNÍ FUNKCE VOLBY SNÁŠET:

 Vyřazení při vypnutém snášení:


 Vyřazení při zapnutém snášení: Pro názornost porovnejte výsledek vyřazení uvažovaného příkladu (3 vizitky 90 x 50 mm je třeba rozkopírovat na arch SRA3 - celkem se na arch vejde 24 vizitek, tedy každá 8x). Vyřazení při vypnutém snášení:


 Vyřazení při zapnutém snášení:


VOLBA "K SOBĚ"Pokud jsou vyřazovány stránky různých velikostí, jednotlivé řádky stránek na archu jsou zarovnány k hornímu okraji. Pokud je však zatržena volba "K sobě", jsou stránky v každém lichém řádku zarovnány ke spodnímu okraji.


Stáhněte si instalační soubory PLDA 5:
Stáhnout
Vaše jméno:


E-mailová adresa, na kterou Vám zašleme odkaz ke stažení:


Zvolte platformu:
 Windows    OSX


Opište prosím text z obrázku (ochrana proti spamu):